"Otázka nie je: Sú schopní myslieť? Ani: Sú schopní hovoriť? ale: Sú schopní trpieť?"

Informujeme ľudí o veciach, o ktorých v bežnej konverzácií nerozprávajú. Ale prečo? Netrápi ich to? Nezaujíma? Alebo neradi hovoria o krutej realite? Náš blog je tu preto aby ukázal svetu čo všetko kruté sa deje pričom mnohokrát o tom ani nevieme, a presvedčil ťa o tom, že
aj ty môžeš pomôcť!

♥ ...Until every cage is empty. Until every soul is free!... ♥

Medzinárodný deň primátov

1. září 2010 v 16:07 | Lusinka |  Čo sa týka testovania na zvieratách
Dnes majú sviatok primáti. Tento deň patrí len im. Tak prečo im dnešný deň aspoň trochu nepomôcť? Mám to z FB stránky stop speciecizmu.
www.ajtymozespomoct.blog.cz
Co když vás skutečně neodolatelní lidé drží v ocelové kleci každý den? Co když se z této klece dostanete ven pouze když máte prožít bolest? Co když, přestože trpíte nesnesitelnou bolestí jste doslova vhozeni zpět do kovové klece? Nebude vám mrazit v těle pokaždé, když vrznou dveře? Srdce vám buší, chcete být beznadějně...neviditelní před svými únosci, ale nikdy se vám to nesplní! Toto není váš zlý sen?, nýbrž by se takto dal popsat každodenní život primátů za zdmi pokusných laboratoří.

Zítřejší den je věnován primátům. Bude totiž Mezinárodní den primátů. Zítřejší den proto myslete především na primáty, kteří žijí v děsivých podmínkách pokusných laboratoří. Jen v Evropské Unii jich každý rok je zabito okolo 10 000. O jejich "životě" za zdmi pokusných laboratoří si můžete přečíst na http://pokusynazviratech.cz/nejblizsi-pribuzni/.

A jak jim pomoci?


Především nekupujte produkty otestované na zvířatech, bojkotujte je (viz. www.netestovanonazviratech.cz).

Tvořte letáky na tuto tématiku a šiřte je všude na veřejných místech, kde je to možné. Můžete je vystavovat jak na internetu, tak ve školách, metru, kavárnách a podobně.

Posílejte dopisy do novin, vystavujte články na internetu a informujte tak čtenáře, že pokusy na zvířatech jsou neefektivní způsob pro nalezení nových léčiv, a že stovky milionů veřejných finančních prostředků zajišťují výzkumným laboratořím provádět zvířatům každodenní útrapy, které nevedou k pokroku v medicíně.

Různé organizace na ochranu zvířat (viz. www.cs.eceae.org, www.buav.org) také organizují různé veřejné kampaně, do kterých se může zapojit každý z vás.

Připojte se k ostatním zastáncům zvířat a organizujte demonstrace na protest proti pokusům na zvířatech. Upozorňujte tímto na krutosti, které se odehrávají za zavřenými dveřmi a chtějte, aby byly přijaty metody bez využití zvířat na školách, univerzitách a výzkumných laboratořích ve vašem okolí. Malá nebo velká demonstrace může přispět ke zvýšenému podvědomí o utrpení zvířat při pokusech.

Hned se můžete zapojit zde http://www.facebook.com/event.php?eid=148830878471322

Chladná klietka, bolesť a strach... to nie je život ale peklo! My im venujeme dnešný deň, no oni za nás trpia každý deň, celý ich život... všetci musíme pomôcť zastaviť toto peklo - dlžíme im to, zaslúžia si náš rešpekt, súcit a slobodu... (Petra)
Video-KLIK (neviem prečo na blogu nevidno niektoré videá...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Dog Lady Dog | Web | 2. září 2010 v 16:39 | Reagovat

....roznesla sjem kupu letáků...po celým městě...dala dnes kamarádce netestovaný přípravek...ale nezachránila jsem jejich životy..ne všechny...to utrpení...a přitom máme tolik poznatků,alternativních metod...♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama