"Otázka nie je: Sú schopní myslieť? Ani: Sú schopní hovoriť? ale: Sú schopní trpieť?"

Informujeme ľudí o veciach, o ktorých v bežnej konverzácií nerozprávajú. Ale prečo? Netrápi ich to? Nezaujíma? Alebo neradi hovoria o krutej realite? Náš blog je tu preto aby ukázal svetu čo všetko kruté sa deje pričom mnohokrát o tom ani nevieme, a presvedčil ťa o tom, že
aj ty môžeš pomôcť!

♥ ...Until every cage is empty. Until every soul is free!... ♥

Cirkus...zábava alebo utrpenie?

13. dubna 2008 v 18:24 | Bella&Lusinka |  Týranie v cirkusoch
Nad tímto článkom by sme sa mali pozastaviť a pozorne čítať...↓ (Zdroj)

Když se řekne slovo cirkus, většina lidí si představí příjemně ztrávený den s rodinou. Málokoho už ale napadne, že když jde člověk do cirkusu, a zaplatí vstupenku, tak vlastně nedělá nic jiného, než že přispívá na týrání zvířat. Ano, je sice krásné vidět jak se vaše dítě baví, ale co zvířata, která tímto trpí každý den. Podmínky ve kterých jsou zvířata držena jsou vždy velice otřesné. Péče která je jim věnována je naprosto nedostatečná. Zvířata jsou držena v malých klecích, bez možnosti volného pohybu. Jediný čas, kdy je jim dopřáno se projít mimo klec je úmorné cvičení a předvádění před hlučícím davem. Už jen to, že zvíře musí něco předvádět před tak obrovským množstvím lidí je pro něho nesnesitelně stresující. A ještě k tomu se musí chovat pro něj naprosto nepřirozeným způsobem. Zvířata, která jsou zvyklá na soužití ve skupinách jsou mnohdy držena osamoceně. Zvířata která potřebují prostor na své teritorium o několika kilometrech čtverečních jsou držena na několika metrech čtverečních v malinké kleci. Potravu a vodu mají k dispozici naprosto nedostatečně, spousta zvířat držených pro cirkus jsou podviživená, a naprosto strádající.
Ale lidé tam budou chodit stále, budou sledovat to zábavné vystoupení. Budou sledovat jak jsou ta zvířata neobyčejně šikovná a jak dělají legrační kousky. Málokdo za tím vidí to ohromné utrpení živých tvorů, kteří mají naprosto stejné, ne-li větší, právo na život jako my, lidé. Kdy se konečně lidem podaří otevřít oči? Bojím se, že nikdy. Jedinou nadějí zvířat a přírody je, že se lidé o to postarají sami. Zničí sami sebe navzájem. Jak dlouho ale ještě bude muset naše okolí trpět naším neuvěřitelným egoismem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peace.boy peace.boy | Web | 13. dubna 2008 v 18:26 | Reagovat

Promiň vůbec jsem si neuvědomil kam to posílám... To mě fagt mrzí :(

2 Lenka Lenka | Web | 13. dubna 2008 v 18:58 | Reagovat

ja uz nemooozem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama